AX7PAF1-159.3750T
Mfr.Part #
AX7PAF1-159.3750T
Description
XTAL OSC XO 159.3750MHZ LVPECL
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Load Capacitance :
Width :
5 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.8 mm
RoHS :
Details
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Product Type :
Standard Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Current - Supply (Max) :
94mA
Output Format :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
86mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output :
LVPECL
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Subcategory :
Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Tradename :
ClearClock
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
159.375MHz