AX7MCF4-810.0000
Mfr.Part #
AX7MCF4-810.0000
Description
XTAL OSC XO 810.0000MHZ CML SMD
Oscillators
Brand :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Type :
Standard Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tradename :
ClearClock
Maximum Operating Temperature :
Enable/Disable
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Length :
7 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Frequency :
810MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Load Capacitance :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Width :
5 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Format :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
68mA