AX7MCF4-720.0000
Mfr.Part #
AX7MCF4-720.0000
Description
XTAL OSC XO 720.0000MHZ CML SMD
Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Surface Mount :
yes
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Subcategory :
Oscillators
Current Rating :
63 mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Format :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Rise Time-Max :
0.35ns
Length :
7 mm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Crystal
Supply Voltage :
1.8V
Absolute Pull Range (APR) :
Product Type :
Standard Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Width :
5 mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
ClearClock™ AX7
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Frequency :
720MHz
Current - Supply (Max) :
68mA
Package :
Bulk
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
RoHS :
Details
Frequency :
720MHz