AX7MCF4-187.5000
Mfr.Part #
AX7MCF4-187.5000
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ CML SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Current - Supply (Max) :
68mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
187.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
1.8V
RoHS Compliant
Length :
7 mm
Output Format :
CML
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount
Product Type :
Standard Oscillators
Function :
Enable/Disable
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Width :
5 mm