AX7MCF4-148.5000C
Mfr.Part #
AX7MCF4-148.5000C
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ CML SMD
Voltage - Supply :
1.8V
Packaging :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
68mA
Frequency Stability :
±25ppm
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Surface Mount
Operating Frequency :
148.5MHz
Surface Mount :
yes
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Oscillator Type :
CML
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Frequency :
148.5MHz
Mounting Feature :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Supply Voltage :
1.8V
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.35ns
Output Load :
50 OHM