AX7MCF3-781.2500
Mfr.Part #
AX7MCF3-781.2500
Description
XTAL OSC XO 781.2500MHZ CML SMD
Oscillators
Operating Frequency :
781.25MHz
Current - Supply (Max) :
68mA
Package :
Strip
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Voltage - Supply :
1.8V
CML
Max Operating Temperature :
85 °C
Min Supply Voltage :
1.71 V
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Frequency :
781.25MHz
Surface Mount
Rise Time-Max :
0.35ns
Fall Time-Max :
0.35ns
Max Supply Current :
68 mA
Packaging :
Strip
Surface Mount :
yes
Max Supply Voltage :
1.89 V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height :
1.9 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40 °C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Supply Voltage :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C