AX7MCF3-620.0000
Mfr.Part #
AX7MCF3-620.0000
Description
XTAL OSC XO 620.0000MHZ CML SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Max) :
68mA
RoHS Compliant
Operating Frequency :
620MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Packaging :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Max Operating Temperature :
85 °C
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Height :
1.9 mm
Max Supply Current :
68 mA
Max Supply Voltage :
1.89 V
Ratings :
Voltage - Supply :
1.8V
Supply Voltage :
1.8V
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Min Supply Voltage :
1.71 V
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Surface Mount :
yes
Frequency :
620MHz
Frequency Stability :
±25ppm
ClearClock™ AX7
Min Operating Temperature :
-40 °C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm