AX7MCF3-491.5200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7MCF3-491.5200
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ CML SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Output Format :
CML
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
ClearClock™ AX7
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
ClearClock
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
491.52MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Brand :
Output :
CML
RoHS :
Details
Width :
5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
68mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height :
1.8 mm