AX7MCF3-312.5000C
Mfr.Part #
AX7MCF3-312.5000C
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ CML SMD
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Supply Voltage :
1.8V
Current - Supply (Max) :
68mA
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Max Operating Temperature :
85 °C
Surface Mount :
yes
Max Supply Voltage :
1.89 V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
312.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Packaging :
Strip
Min Operating Temperature :
-40 °C
Type :
XO (Standard)
Package :
Strip
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
1.9 mm
Ratings :
Rise Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Max Supply Current :
68 mA
Fall Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Supply Voltage :
1.71 V
Frequency :
312.5MHz