AX7MCF2-537.6000C
Mfr.Part #
AX7MCF2-537.6000C
Description
XTAL OSC XO 537.6000MHZ CML SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
1.8V
Abracon Corporation
Type :
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Enable/Disable
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Mounting Feature :
Fall Time-Max :
0.35ns
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±25ppm
Output Load :
50 OHM
Packaging :
Strip
Supply Voltage :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
537.6MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Oscillator Type :
CML
Package :
Strip
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
537.6MHz
Current - Supply (Max) :
68mA