AX7MCF2-312.5000
Mfr.Part #
AX7MCF2-312.5000
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ CML SMD
Oscillators
Length :
7 mm
Frequency :
312.5MHz
Brand :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Absolute Pull Range (APR) :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Standard Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Width :
5 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Output Format :
RoHS Compliant
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Tradename :
ClearClock
RoHS :
Details
Current - Supply (Max) :
68mA
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
1.8V