AX7MCF2-156.2500T
Mfr.Part #
AX7MCF2-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Current Rating :
63 mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Type :
XO (Standard)
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
68mA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency :
156.25MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Product Type :
Standard Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
ClearClock
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS Compliant
Height :
1.8 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Format :
CML
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm