AX7MCF1-804.3100T
Mfr.Part #
AX7MCF1-804.3100T
Description
XTAL OSC XO 804.3100MHZ CML SMD
Frequency :
804.31MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Height :
1.8 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
1.8V
Subcategory :
Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
68mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Product Type :
Standard Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Load Capacitance :
Mounting Type :
Surface Mount
Output Format :
CML
Brand :
ClearClock™ AX7
Length :
7 mm