AX7MCF1-804.0000
Mfr.Part #
AX7MCF1-804.0000
Description
XTAL OSC XO 804.0000MHZ CML SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
804MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
Termination Style :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
19 Weeks
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
68mA
Voltage - Supply :
1.8V
Base Resonator :
Crystal
RoHS :
Details
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Tradename :
ClearClock
Load Capacitance :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm
Output Format :
CML
Subcategory :
Oscillators
Product Type :
Standard Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Brand :
Type :
XO (Standard)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
ClearClock™ AX7
Width :
5 mm