AX7MCF1-752.5000T
Mfr.Part #
AX7MCF1-752.5000T
Description
XTAL OSC XO 752.5000MHZ CML SMD
Oscillators
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Brand :
Load Capacitance :
Tradename :
ClearClock
Voltage - Supply :
1.8V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS Compliant
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Max) :
68mA
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
752.5MHz
1 (Unlimited)
Height :
1.8 mm
Function :
Enable/Disable
Width :
5 mm
Output :
CML
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA