AX7MCF1-662.0000C
Mfr.Part #
AX7MCF1-662.0000C
Description
XTAL OSC XO 662.0000MHZ CML SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Output :
CML
Frequency :
662MHz
Operating Frequency :
662MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Supply Voltage :
1.8V
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Ratings :
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Current - Supply (Max) :
68mA
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
1.8V