AX7MCF1-644.1628
Mfr.Part #
AX7MCF1-644.1628
Description
XTAL OSC XO 644.1628MHZ CML SMD
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.9 mm
Max Operating Temperature :
85 °C
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40 °C
Max Supply Current :
68 mA
Frequency :
644.1628MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Supply Voltage :
1.71 V
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Width :
5 mm
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
68mA
Max Supply Voltage :
1.89 V