AX7MCF1-312.5000
Mfr.Part #
AX7MCF1-312.5000
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ CML SMD
Frequency :
312.5MHz
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85 °C
RoHS :
Details
Ratings :
Max Supply Voltage :
1.89 V
Min Operating Temperature :
-40 °C
Absolute Pull Range (APR) :
Min Supply Voltage :
1.71 V
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
68mA
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tradename :
ClearClock
Max Supply Current :
68 mA
Maximum Operating Temperature :
Width :
5 mm
Standard Oscillators
Brand :
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Height :
1.8 mm
Voltage - Supply :
1.8V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)