AX7MCF1-173.3708T
Mfr.Part #
AX7MCF1-173.3708T
Description
XTAL OSC XO 173.3708MHZ CML SMD
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
ClearClock™ AX7
Tradename :
ClearClock
Width :
5 mm
Output Format :
CML
Brand :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.8V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Oscillators
Ratings :
Product Type :
Standard Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Current - Supply (Max) :
68mA
Height :
1.8 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Length :
7 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
173.3708MHz