AX7MBF4-537.6000
Mfr.Part #
AX7MBF4-537.6000
Description
XTAL OSC XO 537.6000MHZ CML SMD
Current - Supply (Max) :
68mA
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.35ns
Series :
ClearClock™ AX7
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Frequency :
537.6MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Operating Frequency :
537.6MHz
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
Supply Voltage :
2.5V