AX7MBF4-187.5000T
Mfr.Part #
AX7MBF4-187.5000T
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ CML SMD
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency :
187.5MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Product Type :
Standard Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Type :
XO (Standard)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Width :
5 mm
Output Format :
Current - Supply (Max) :
68mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
2.5V
Load Capacitance :
Output :
CML
Base Resonator :
Crystal
Length :
7 mm