AX7MBF4-187.5000C
Mfr.Part #
AX7MBF4-187.5000C
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ CML SMD
Oscillators
Output Load :
50 OHM
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Ratings :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Fall Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Strip
RoHS Status :
RoHS Compliant
Symmetry-Max :
55/45%
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
68mA
Abracon Corporation
Frequency :
187.5MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Rise Time-Max :
0.35ns
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Operating Frequency :
187.5MHz
Mounting Feature :
Voltage - Supply :
2.5V
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)