AX7MBF4-156.2500T
Mfr.Part #
AX7MBF4-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ CML SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45 %
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Rise Time-Max :
0.35 ns
Series :
ClearClock™ AX7
Fall Time-Max :
0.35 ns
Product Status :
Active
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Type :
XO (Standard)
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Format :
CML
Output Load :
50 OHM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
7 mm
Brand :
Ratings :
Oscillator Type :
CML
Mounting Feature :
Tradename :
ClearClock
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Max) :
68mA
Width :
5 mm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Height :
1.8 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Product Type :
Standard Oscillators
Number of Terminals :
8
RoHS :
Details
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
156.25MHz
Output :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current Rating :
63 mA