AX7MBF3-920.0000T
Mfr.Part #
AX7MBF3-920.0000T
Description
XTAL OSC XO 920.0000MHZ CML SMD
8-SMD, No Lead
Brand :
RoHS :
Details
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height :
1.8 mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Function :
Enable/Disable
Product Type :
Standard Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
68mA
Ratings :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Tradename :
ClearClock
Voltage - Supply :
2.5V
Width :
5 mm
Frequency :
920MHz
Load Capacitance :
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Series :
ClearClock™ AX7
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-40°C~85°C