AX7MBF3-312.5000T
Mfr.Part #
AX7MBF3-312.5000T
Description
XTAL OSC XO 312.5000MHZ CML SMD
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Subcategory :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency :
312.5MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Brand :
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Series :
ClearClock™ AX7
Load Capacitance :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Tradename :
ClearClock
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
68mA
Length :
7 mm
Type :
XO (Standard)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C