AX7MBF3-155.5200
Mfr.Part #
AX7MBF3-155.5200
Description
XTAL OSC XO 155.5200MHZ CML SMD
Current - Supply (Max) :
68mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supply Voltage :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
155.52MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package :
Strip
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency :
155.52MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Ratings :
Rise Time-Max :
0.35ns
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm