AX7MBF3-1250.0000T
Mfr.Part #
AX7MBF3-1250.0000T
Description
XTAL OSC XO 1.2500GHZ CML SMD
XO (Standard)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
68mA
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Width :
5 mm
Output Format :
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
2.5V
Product Status :
Active
Product Type :
Standard Oscillators
Frequency :
1.25GHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Load Capacitance :
Tradename :
ClearClock
Subcategory :
Oscillators
Brand :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output :
CML
Base Resonator :
Crystal
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C