AX7MBF2-622.0800C
Mfr.Part #
AX7MBF2-622.0800C
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ CML SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Surface Mount :
yes
Frequency :
622.08MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
68mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Mounting Feature :
Surface Mount
Package :
Strip
Packaging :
Strip
Reach Compliance Code :
Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Output :
CML
Operating Frequency :
622.08MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Oscillator Type :
CML
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Abracon Corporation
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output Load :
50 OHM