AX7MBF2-491.5200T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7MBF2-491.5200T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 491.5200MHZ CML SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tradename :
ClearClock
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Width :
5 mm
Output :
CML
Current - Supply (Max) :
68mA
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Load Capacitance :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Status :
Active
Length :
7 mm
Subcategory :
Oscillators
Ratings :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
XO (Standard)
Output Format :
CML
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Brand :
Series :
ClearClock™ AX7
RoHS :
Details
Product Type :
Standard Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Height :
1.8 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency :
491.52MHz