AX7MBF2-368.6400C
Mfr.Part #
AX7MBF2-368.6400C
Description
XTAL OSC XO 368.6400MHZ CML SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Oscillator Type :
CML
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
368.64MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
68mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
8-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Rise Time-Max :
0.35ns
Mounting Feature :
Abracon Corporation
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
368.64MHz
CML
Output Load :
50 OHM
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm