AX7MBF1-921.6000C
Mfr.Part #
AX7MBF1-921.6000C
Description
XTAL OSC XO 921.6000MHZ CML SMD
Oscillators
Fall Time-Max :
0.35ns
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output Load :
50 OHM
Output :
CML
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Ratings :
Current - Supply (Max) :
68mA
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Packaging :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Oscillator Type :
CML
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
921.6MHz
Frequency :
921.6MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Abracon Corporation
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
ClearClock™ AX7
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm