AX7MBF1-810.0000
Mfr.Part #
AX7MBF1-810.0000
Description
XTAL OSC XO 810.0000MHZ CML SMD
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
810MHz
Rise Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Series :
ClearClock™ AX7
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
Abracon Corporation
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Load :
50 OHM
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Enable/Disable
Oscillator Type :
CML
Ratings :
Fall Time-Max :
0.35ns
Mounting Feature :
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
68mA
Packaging :
Strip
Operating Frequency :
810MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA