AX7MBF1-666.0000T
Mfr.Part #
AX7MBF1-666.0000T
Description
XTAL OSC XO 666.0000MHZ CML SMD
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Product Type :
Standard Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Termination Style :
SMD/SMT
Brand :
Subcategory :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
CML
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
CML
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Width :
5 mm
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
666MHz
Current - Supply (Max) :
68mA
Function :
Enable/Disable
Package :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.8 mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Mounting Type :
Surface Mount
Tradename :
ClearClock
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS :
Details
Length :
7 mm