AX7MBF1-655.3600T
Mfr.Part #
AX7MBF1-655.3600T
Description
XTAL OSC XO 655.3600MHZ CML SMD
Frequency :
655.36MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
68mA
Voltage - Supply :
2.5V
Brand :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Format :
CML
Subcategory :
Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Standard Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
RoHS :
Details
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
1.8 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
5 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm