AX7MBF1-187.5000
Mfr.Part #
AX7MBF1-187.5000
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ CML SMD
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Tradename :
ClearClock
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Enable/Disable
Length :
7 mm
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Height :
1.8 mm
Frequency :
187.5MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Brand :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Load Capacitance :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Output Format :
CML
Current - Supply (Max) :
68mA
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
2.5V
CML
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Frequency Stability :
±25ppm