AX7MAF1-666.0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7MAF1-666.0000
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 666.0000MHZ CML SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Length :
7 mm
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
67mA
Load Capacitance :
Voltage - Supply :
3.3V
Product Type :
Standard Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Brand :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Base Resonator :
Crystal
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination Style :
SMD/SMT
Output Format :
CML
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
Current - Supply (Max) :
68mA
Function :
Enable/Disable
Frequency :
666MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Series :
ClearClock™ AX7
Tradename :
ClearClock
Output :
CML
Width :
5 mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C