AX7DCF4-945.0000
Mfr.Part #
AX7DCF4-945.0000
Description
XTAL OSC XO 945.0000MHZ LVDS SMD
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Frequency :
945MHz
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.8V
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Supply Voltage :
1.8V
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Symmetry-Max :
55/45%
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
945MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Package :
Strip
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)