AX7DCF4-933.1200C
Mfr.Part #
AX7DCF4-933.1200C
Description
XTAL OSC XO 933.1200MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Frequency :
933.12MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Series :
ClearClock™ AX7
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Max) :
70mA
Voltage - Supply :
1.8V
Packaging :
Strip
Package :
Strip
Frequency Stability :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
933.12MHz
Supply Voltage :
1.8V
Rise Time-Max :
0.35ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Ratings :
Symmetry-Max :
55/45%