AX7DCF4-77.7600C
Mfr.Part #
AX7DCF4-77.7600C
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVDS SMD
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Package :
Strip
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Supply Voltage :
1.8V
Oscillator Type :
LVDS
Abracon Corporation
Operating Frequency :
77.76MHz
Mounting Feature :
Surface Mount
Output Load :
100 Ohm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Absolute Pull Range (APR) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Fall Time-Max :
0.35ns
Frequency :
77.76MHz
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Frequency Stability :
±25ppm
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TAPE
yes
Ratings :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Voltage - Supply :
1.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C