AX7DCF4-74.5000T
Mfr.Part #
AX7DCF4-74.5000T
Description
XTAL OSC XO 74.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
19 Weeks
Load Capacitance :
Output Format :
LVDS
Height :
1.8 mm
Frequency Stability :
±25ppm
XO (Standard)
Tradename :
ClearClock
Absolute Pull Range (APR) :
Brand :
Voltage - Supply :
1.8V
Length :
7 mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
5 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Standard Oscillators
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Max) :
70mA
Ratings :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Subcategory :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Frequency :
74.5MHz