AX7DCF4-737.2800C
Mfr.Part #
AX7DCF4-737.2800C
Description
XTAL OSC XO 737.2800MHZ LVDS SMD
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Supply Voltage :
1.8V
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
737.28MHz
Package :
Strip
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Strip
Voltage - Supply :
1.8V
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Fall Time-Max :
0.35ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
RoHS Compliant
Rise Time-Max :
0.35ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
70mA
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Operating Frequency :
737.28MHz