AX7DCF4-125.0000C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF4-125.0000C
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Rise Time-Max :
0.35ns
Packaging :
Strip
Frequency :
125MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
125MHz
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
ClearClock™ AX7
Ratings :
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
70mA
Package :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
1.8V
Fall Time-Max :
0.35ns
Mounting Type :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Voltage - Supply :
1.8V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm