AX7DCF3-725.0000T
Mfr.Part #
AX7DCF3-725.0000T
Description
XTAL OSC XO 725.0000MHZ LVDS SMD
8-SMD, No Lead
Termination Style :
SMD/SMT
Load Capacitance :
Subcategory :
Oscillators
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Height :
1.8 mm
Frequency :
725MHz
Length :
7 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Brand :
RoHS :
Details
Series :
ClearClock™ AX7
Output Format :
LVDS
Product Type :
Standard Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
Standard Clock Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Width :
5 mm
Tradename :
ClearClock
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Current - Supply (Max) :
70mA