AX7DCF3-50.0000C
Mfr.Part #
AX7DCF3-50.0000C
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Ratings :
Frequency :
50MHz
Fall Time-Max :
0.35ns
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Packaging :
Strip
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Package :
Strip
Supply Voltage :
1.8V
Surface Mount :
yes
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Current - Supply (Max) :
70mA
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
50MHz
Voltage - Supply :
1.8V
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Output :
LVDS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
0.35ns
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm