AX7DCF3-50.0000
Mfr.Part #
AX7DCF3-50.0000
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Absolute Pull Range (APR) :
Tradename :
ClearClock
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Supply :
1.8V
Width :
5 mm
Product Type :
Standard Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Brand :
Current - Supply (Max) :
70mA
Output Format :
LVDS
Subcategory :
Oscillators
Load Capacitance :
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency Stability :
±25ppm
Length :
7 mm
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
50MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)