AX7DCF3-106.2500
Mfr.Part #
AX7DCF3-106.2500
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Output Format :
LVDS
Current - Supply (Max) :
70mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Voltage - Supply :
1.8V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Subcategory :
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Brand :
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
5 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Product Type :
Standard Oscillators
Product Status :
Active
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current Rating :
64 mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
7 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Output :
LVDS
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tradename :
ClearClock
Frequency :
106.25MHz
Height :
1.8 mm