AX7DCF2-983.0400C
Mfr.Part #
AX7DCF2-983.0400C
Description
XTAL OSC XO 983.0400MHZ LVDS SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Supply :
1.8V
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Package :
Strip
Packaging :
Strip
Frequency :
983.04MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
70mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)