AX7DCF2-915.0000
Mfr.Part #
AX7DCF2-915.0000
Description
XTAL OSC XO 915.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Height :
1.8 mm
Surface Mount
Product Type :
Standard Oscillators
Load Capacitance :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Series :
ClearClock™ AX7
Brand :
Package :
Tape and Reel (TR)
Length :
7 mm
Voltage - Supply :
1.8V
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency Stability :
±25ppm
LVDS
Output Format :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Width :
5 mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tradename :
ClearClock
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Frequency :
915MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
70mA
Base Resonator :
Crystal
Subcategory :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm