AX7DCF2-737.2800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AX7DCF2-737.2800
Manufacturer
Abracon
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 737.2800MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Output Format :
LVDS
Height :
1.8 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Frequency :
737.28MHz
Tradename :
ClearClock
Load Capacitance :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
5 mm
Absolute Pull Range (APR) :
Subcategory :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Product Type :
Standard Oscillators
Voltage - Supply :
1.8V
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Output :
LVDS
Function :
Enable/Disable
Length :
7 mm
Series :
ClearClock™ AX7
Current - Supply (Max) :
70mA
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
Details
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm