AX7DCF2-61.4400T
Mfr.Part #
AX7DCF2-61.4400T
Description
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS SMD
Length :
7 mm
Current - Supply (Max) :
70mA
RoHS :
Details
Current - Supply (Disable) (Max) :
65mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Width :
5 mm
Height - Seated (Max) :
0.075 (1.90mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Type :
Standard Oscillators
Factory Lead Time :
19 Weeks
Frequency :
61.44MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.8V
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
ClearClock™ AX7
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height :
1.8 mm